Dymatize Glutamine

Dymatize Glutamine należy do najbardziej popularnych suplementów diety stosowanych przez sportowców uprawiających sporty siłowe i wyczynowe. Zawarta w nim L- glutamina stanowi 60% wszystkich aminokwasów, które budują mięśnie, a 20% aminokwasów w całym organizmie. L- glutamina jest nośnikiem azotu, transportuje go do mięśni, gdy tego potrzebują. Jej podstawowe działanie to regeneracja mięśni i ich odbudowa po treningu siłowym. Wspomaga przy tym organizm, przyspiesza jego regenerację po przetrenowaniu.

Odżywka zapobiega efektom przetrenowania, glutamina usuwa z organizmu niepotrzebny amoniak, wspomaga uwodnienie komórek organizmu, ponadto stymuluje produkcję hormonu wzrostu, utrzymuje równowagę kwasową, co jest bardzo ważne przy prawidłowej regeneracji. L- glutamina podwyższa stężenie glutationu w komórkach organizmu, chroniąc je przed wolnymi rodnikami. Wykazuje bardzo dobre działanie w przypadku przetrenowania organizmu lub osłabienia układu odpornościowego, co u przetrenowanych sportowców czasami się zdarza. Łagodzi objawy osłabienia, wzmacnia organizm, wykazując działanie energetyzujące.

Suplement przyjmuje się po treningu, ewentualnie po przebudzeniu i przed snem. W dni nietreningowe stosuje się go po przebudzeniu i przed snem.