Dymatize BCAA Complex 2200

Dymatize BCAA Complex 2200 to wspomagacz organizmu, dostarczający w jednej porcji, czyli w postaci czterech tabletek czystych aminokwasów rozgałęzionych- leucyny, izoleucyny oraz waliny. Sportowcy wyczynowi, zarówno w dyscyplinach siłowych, jak i wytrzymałościowych powinni zażywać aminokwasy wspomagające organizm, regenerujące mięśnie, o działaniu anabolicznym oraz antykatabolicznym.

Dostarczenie organizmowi Dymatize BCAA zapobiega pozyskiwaniu przez mięśnie energii z białka z organizmu, co dzieje się zwłaszcza podczas treningów wytrzymałościowych, gdy wyczerpują się zapasy glikogenu. Pozyskanie dawki aminokwasów nie tylko temu zapobiegnie, ale i powstrzyma degradację białek. Podczas treningów siłowych z kolei zapasu glikogenu są wystarczające na ogół, ale w organizmie tworzą się wolne rodniki tlenowe, które uszkadzają błony komórkowe w lizosomach. Daje to taki efekt, że w komórkach mięśniowych następuje degradacja struktur białek, a co za tym idzie, dochodzi do wykorzystania energii z aminokwasów. Dlatego zażywanie Dymatize BCAA jest tutaj bardzo korzystne.

Odżywka składa się z surowców najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych w laboratoriach naukowych. Wchodzące w jej skład trzy aminokwasy są optymalnie dobrane i dopasowane do potrzeb organizmu obciążonego treningiem siłowym lub wytrzymałościowym. W skład jednej porcji wchodzą cztery tabletki Dymatize BCAA Complex, z czego dwie przyjmuje się na godzinę przed treningiem, a dwie pół godziny po treningu.